THE SIMPSONS | 3 vývojové fáze žluté rodinky!

17. dubna 2015 v 18:50 | Christen |  Ostatní

Myslíte si, že hrdinové Matta Groeninga vypadají stále stejně? Chyba!

Ačkoliv nestárnou a ani společenský pořádek se u nich příliš nemění, i Simpsonovi za více než čtvrtstoletí své historie prošli nemalou řádkou různých proměn. Nejviditelnější z nich je postupná evoluce jejich vlastního vzhledu.


Ačkoliv je za Simpsonovy odpovědná hlava Matta Groeninga, na počátku stála i druhá významná tvůrčí skupina, studio animátorů jménem Klasky-Csupo.
Jeho členové v roce 1987 vytvořili znělku pro talkshow Tracy Ulman Show, a když už byli u toho, rovněž rozanimovali krátké příběhy jakési rodinky Simpsonových, které byly vysílány právě v rámci oné talk show. Jenže tehdejší Simpsonovi vypadali docela jinak.

Simpsonovi v roce 1987

Byl to například právě animátor Klasky-Csupo jménem Gyorgyi Peluce, který přišel se žlutou barvou kůže obyvatel Springfieldu či modrými vlasy Marge. Tvůrci z Klasky-Csupo vytvořili nejen 34 kraťasů, ale později, když se Fox rozhodl z nich udělat samostatný seriál, vdechli život i prvním třem řadám Simpsponových. I během něj se vzhled trochu měnil - například kolem kreslení 2. řady se animátoři rozhodli, že budou mít špičaté vlasy jenom Bart a Líza. Původně tímto charakteristickým účesem disponovalo postav více.

Simpsonovi v roce 1990


Nakonec však byly služby Klasky-Csupo poněkud zapomenuty kvůli neshodám s producenty seriálu. Studio bylo odejito a vydalo se na vlastní dráhu, práva na Simpsonovi si ponechala televize Fox a scenárista Matt Groening. Na jejich místo nastoupili kreslíři ze společnosti Films Roman Company, kteří vzhled Simpsonů konečně zakulatili do verze známé dnes.

Simpsonovi v roce 2009

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama